20 листопада 2017

Сто років УНР: народжена Третім Універсалом

Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка у нашій державі 2017 рік оголошено Роком Української революції 1917-1921 років та відзначається на державному рівні. 20 листопада спливає 100 років від проголошення ІІІ Універсалу Центральної Ради. 
Як історично відбувався перебіг цих подій в Україні і в нас на Волині, яким був вклад у державотворення політичних лідерів того періоду – Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, дізналися учні 10 класу ЗОШ №2  під час історичного навігатора «Українській революції 100: проголошення Української Народної Республіки», який провели бібліотекарі Нововолинської центральної міської бібліотеки Ніна Єдинак і Марина Тарасюк. Більш детально з буремними подіями національно-визвольних змагань того часу школярі познайомились з викладки літератури «Україна у боротьбі за державність».


Сьогоднішня розбудова української самостійної держави була б просто неможливою без цінного історичного досвіду і вагомих конкретних завоювань Української національно-демократичної революції. Вона стала важливим кроком для остаточного здійснення віковічних прагнень українського народу, надихала на нові і нові дії в боротьбі за відновлення і розвиток власної державності.

Немає коментарів:

Дописати коментар