19 листопада 2017

Творчий вечір Оксани Кизимчук відбувся у бібліотеці Нововолинська

18 листопада, в суботу, у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбувся творчий вечір Оксани Кизимчук-Ґізо - талановитої землячки, яка творить художні тексти, знімає кінострічки, малює, співає, ілюструє, пише дитячі книжки, займається фотозйомкою та дизайном. На Волині такий захід вперше, хоча за кордоном уже було влаштовано десятки персональних фотовиставок мисткині.




Народилась і виросла у селі Бужанка, навчалась у Нововолинській художній школі, вивчала історію мистецтва в Рівненському інституті слов’янознавства від Славістичного університету м. Києва, комунікаційний дизайн в Університеті прикладних наук в Майнці. Нині  живе і працює в Касселі, в місті, де жили і працювали Брати Грімм (Німеччина).


З 2009 року почала подорожувати Україною: Гуцульщина, Волинь, Рівненщина, Київщина. Побачене і пережите відтворювала на фотографіях, папері та у відео. Численні виставки робіт за кордоном відкрили Європі унікальну душу української людини.


Одним з результатів складної і тривалої роботи стала книга «Дитинство під дубами», що опублікована німецьким видавництвом «Kerber» у 2016 році. Те, що пропонує автор, здатне вразити не тільки німців, а й українців. Скажімо, для багатьох з нас село Глинне на Рівненщині стане справжнім відкриттям. Це місце дивує 28 курганами, віковими дубами, одному з яких - понад 1000 років, і тим, що мало не в кожній родині Глинного - 6-8, а то і 12-15 дітей. Тепер вони живуть на 207 сторінках книги Оксани Кизимчук, де об'єднані цікаві фото з цікавими розповідями.
«Дитинство під дубами» - не просто книжка, а цілий проект, адже п. Оксана, окрім тексту і фото, створила фільм про унікальне село. Учасники творчого вечора мали можливість його переглянути. Книгу і диск автор подарувала бібліотеці.

Пані Оксана прочитала уривок з нового роману-хроніки, який готується до друку. Зі слів професора кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості Інституту  філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктора філологічних наук Мирослави Гнатюк: «... Це книга справжньої українки про велику, горду й гідну європейську державу Україну, її незламний народ, нескорену націю. З’ява книги стане подією не лише в українському культурному просторі, а й на широких європейських теренах».


 А іще наша землячка малює і співає.
І хоч доля 13 років тому занесла Оксану Кизимчук далеко за межі батьківщини, але її серце залишається тут. Саме серед автентичних українських традицій, народного побуту та етнографії, вона знаходить своє натхнення. А опісля, своєю творчістю захоплює око європейського глядача тим, що для нас, українців, здавалося б буденністю. Всі учасники заходу переконалися у правдивості слів Мирослави Гнатюк: «Оксана Кизимчук належить до нового покоління українських митців. Молода, талановита, самозречено закохана в Україну та її «маленьку людину», від якої й залежить справжня історія, що довів уже не один Майдан. Вона живе і працює в Німеччині, але зробила для України стільки, скільки зумів зробити не кожен українець».

Насолоджувалася Оксана Кизимчук проведеним часом і спілкуванням з земляками, яких цього разу на творчу зустріч послала доля.


Незабутніми залишаться надовго хвилини спілкування з талановитою, харизматичною землячкою Оксаною Кизимчук-Ґізо, яка уже в неділю вирушила до Німеччини. Щасливої дороги! До нових зустрічей!

Немає коментарів:

Дописати коментар