25 листопада 2018

24 листопада - День пам'яті жертв Голодоморів


Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу – це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім'я їй – Голодомор. Її суть – геноцид.
24 листопада Україна відзначила 85-і роковини Голодомору 1932-1933 років та вшанувала пам'ять жертв цієї страшної трагедії українського народу. Напередодні, 23 листопада, у центральній міській бібліотеці міста Нововолинська відбулася година пам'яті та скорботи «Голодомор: чорна сповідь моєї Вітчизни і її затамований біль». Бібліотекар Ганна Кондратюк розповіла присутнім про визнання цієї трагедії у світі, пригадала події тих голодних 1932-1933 і 1946-1947 років, їх причини і наслідки, особливості життя людей цього періоду в нашого регіоні. Учні 9-А та 9-Б класів ЗОШ №4 імені Т. Г. Шевченка разом з вчителями Іриною Музичук та Олександром Сліпчуком вшанували хвилиною мовчання жертв трагедії.
Особливим гостем заходу був письменник Андрій  Бондарчук, який презентував книги «Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро» – працю, у якій цілісно подаються причини, наслідки, і рятівна роль Західної України в порятунку від голодної смерті, та «Уклін ангелу»  художньо-документальні повісті, сюжетні колізії у яких  дають змогу усвідомити глибину горя українців, причиною якого була політика більшовицької влади щодо України. 
Щиро дякуємо Андрію Івановичу за приїзд та подаровані книги!


Захід допоміг нагадати молодому поколінню про те, хто був і є нашими ворогами і вшанувати жертв тих страшних голодних років.
P.S. Як повідомило інтернет-видання «Волинь 24», книга «Україна. Голодомор 1946-1947років: непокараний злочин, забуте добро» зарахована до Бібліотеки Конгресу США у перманентну колекцію.

Немає коментарів:

Дописати коментар