14 листопада 2018

"Ромську мрію" переглянули у Нововолинську

Напередодні Міжнародного дня толерантності 14 листопада у ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж» у рамках кіноклубу Docudays UA при Нововолинській центральній міській бібліотеці відбувся перегляд кінострічки режисера Романа Бондарчука.
«Ромська мрія» – це дослідження українськими документалістами проблем ромів Закарпатської області; це чотири історії про мешканців таборів Закарпаття. Дениса, Мирослава, Діану та Ренату вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями. 
Студенти групи 1Е-17 разом із викладачем Русланою Анатоліївною Василюк та бібліотекарем НЕМКу Надією Миколаївною Левшун не лише переглянули фільм, але й обговорили проблему дискримінації ромського населення. Країною прокотилася хвиля нападів на ромів. Чим це пояснити? Україна завжди пишалася толерантністю до нацменшин. І раптом – погром у Києві, Тернополі, Львові. Як зупинити насильство? Які причини погромів? Чи має можливість держава захищати і соціалізовувати ромів? Чому головні герої фільму – успішні роми, а інші – не можуть реалізувати свої права? Студенти взяли участь у дискусії «Займи позицію», даючи відповідь на запитання: «Захистити право на рівність зобов′язана держава чи сама людина?». 
Спеціаліст відділу «Нововолинське бюро правової допомоги» Тамара Ярославівна Нич поінформувала студентів про те, що держава гарантує право на рівність, але реалізація цього права залежить і від активної позиції громадян.

Підбиваючи підсумки, бібліотекар центральної міської бібліотеки Ірина Губерук акцентувала увагу на особистій відповідальності людини в захисті своїх прав. Кожен повинен знати, пам′ятати і захищати свої права. А також бути толерантним та поважати людську гідність інших членів суспільства.

Немає коментарів:

Дописати коментар