20 березня 2019

Студентам нововолинського коледжу розповіли про вибори


2019 рік є роком загальнонаціональних виборів: президентських (31 березня) та парламентських (27 жовтня). Невід'ємним правом кожного громадянина демократичної держави є право вільно обирати владу, в т. ч. і громадянам, які на день виборів досягли 18 років. 
Година цікавих повідомлень «Вибори в окремих країнах світу» відбулася у Нововолинському електромеханічному коледжі.
Завідувач відділу обслуговування центральної міської бібліотеки Оксана Жабровець розповіла про виборчу систему, види президентських  виборів, зокрема у США, Індонезії, Єгипті, Північній Кореї, державах Європи. Цікавою є Африка, де президентське крісло часто перетворюється на королівський трон (наприклад, Роберт Габрієль Мугабе був президентом Зімбаве 30 років, Жозе Едуарду душ Сантуш президентом Анголи 28 років). З цікавістю студенти слухали історію з королем Свазіленду Мсваті III, якому лише 50 років, а 33 з них править єдиною абсолютною монархією Африки, має 15 дружин та 25 дітей (його батько — попередник король Свазіленду Собуза II, правив 82 роки і 254 дні).
Бібліотекар ознайомила зі сторінкою у Вікіпедії, де подано список п'ятдесяти людей, які найдовше виконують безперервно обов'язки голови держави чи уряду, чи мають іншу посаду, яка вважається найвищою відповідно конституції країни посадовця; періодичними виданнями та Інтернет-ресурсами, де можна знайти всі подробиці про головні дати виборчої кампанії, кандидатів та їх передвиборчі рейтинги, етапи і місця проведення голосування.

Вікторія Скриннік – начальник Нововолинського бюро правової допомоги – розповіла про виборчу кампанію в Україні, про загальнонаціональну кампанію Міністерства юстиції України і Центральної виборчої  комісії України  «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУВАТИ!».












Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Андрій Кіндюк поінформував про необхідність заздалегідь перевірити свої персональні дані у списку виборців, де це можна зробити (через «Кабінет виборця» на сайті «Державний реєстр виборців» або через відділ ведення Державного реєстру виборців); що робити, якщо імені не виявилося у згаданому списку.
ТРЕБА ПАМ'ЯТАТИ, що компетенція президента чітко визначена Конституцією України. До неї належать: зовнішня політика, оборона, безпека і захист конституційних прав громадян України.
Економіка, зарплати, пенсії, внутрішня політика  це компетенція Верховної Ради і Кабміну.


Вибір великий, і головне – не помилитися у ньому!

Нагадуємо адреси:
·        відділ ведення Державного реєстру виборців у м. Нововолинську: б-р. Шевченка, буд.7 каб.№327, №329 (3 поверх);
·        Нововолинське бюро правової допомоги: вул. В. Винниченка, буд. 14;
·        Нововолинська центральна міська бібліотека: проспект Дружби, 17.

Немає коментарів:

Дописати коментар