02 березня 2018

Іван Андрусяк та Олег Чаклун зустрілися з нововолинцями

В перший день весни в рамках «ЛітФонтан-туру по Волині» до Нововолинської центральної міської бібліотеки завітали талановиті дитячі українські письменники Іван Андрусяк та Олег Чаклун. І хоч на дворі було морозно, у залі панувала тепла, дружня атмосфера. 


Іван Андрусяк відомий український поет, прозаїк, автор багатьох поетичних і прозових творів для дітей, талановитий літературний критик та перекладач, працює головним редактором видавництва «Фонтан казок». В читальному залі книгозбірні він читав дитячі поезії «Умів читати носоріг», «Чупакабра», «Абрикоси». І хоч в залі були переважно дорослі та учні старших класів, вірші сприймались на ура, а сприяла цьому його манера читання, почуття гумору, які визивали сміх і добрі репліки. Автор зазначив, що у нього є дві дочки, а його герої творів «Стефа і її Чакалка» та «Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому» мають такі ж імена. Також Іван Андрусяк, як редактор, розповів про серію книг «Напишіть про мене книжку» та інші книги, видані у видавництві «Фонтан казок».
Олег Чаклун – український дитячий письменник. Пише фантастику для дітей дошкільного й молодшого шкільного віку. На зустрічі розповідав про свої книги, зокрема «Мікробот», «Швейцарські казки» та інші. Письменник говорить, що «коли пишеш дитячі книжки, сам стаєш дитиною». Його книжка дитячої фантастики «Піраміда Синтії» увійшла в довгий список Дитячої Книги року BBC-2017. Автор вважає, що завдання дитячого письменника  зуміти поділитися з дітьми чимось таким, що їм буде цікавим. Отож, українська дитяча література потребує не дидактики, а фантастики, не класичних образів, а нових, сучасних, автентичних героїв. Потребує, зокрема, маленьких принцес, що створюють власні лабораторії і цікавляться IT-технологіями.
На завершення зустрічі кожен із присутніх мав можливість придбати книгу для себе та отримати автограф від авторів.

 Антоніна Костилева, бібліотекар 
відділу обслуговування дошкільників 
та учнів 1-9 класів ЦМБ
ФОТОЗВІТ у наступному дописі

Немає коментарів:

Дописати коментар