17 березня 2018

Творча зустріч з Миколою Мартинюком відбувалася у Нововолинську


Микола Мартинюк. Донедавно значна частина нововолинців асоціювала його як організатора зустрічей з відомими (чи не дуже) письменниками: Андрієм Курковим (самим популярним сучасним автором), Анною Багряною з Болгарії, В’ячеславом Васильченком, Іваном Андрусяком, Олегом Чаклуном з Києва, Євгеном Положієм з Сум, Олегом Ростковичем з Івано-Франківська та іншими.
         А 15 березня у Нововолинській центральній міській бібліотеці на першій творчій зустрічі Микола Іванович постав як літературознавець, письменник, перекладач, видавець і просто надзвичайно цікавий співрозмовник.
Спілкувалися з гостем про малу батьківщину, що на мальовничій Здолбунівщині, про навчання у Луцькому педагогічному училищі, факультеті україністики та аспірантурі Волинського державного університету імені Лесі Українки, журналістську практику (у часописах, на радіомовленні), викладацьку діяльність у Луцькому гуманітарному університеті, Волинському національному університеті імені Лесі Українки, Луцькому педагогічному коледжі завідувачем кафедри словесних дисциплін.
         
Микола Іванович поділився спогадами про доктора філології Олександра Опанасовича Рисака, який  був керівником його наукової роботи по творчості Володимира Самійленка, Ігоря Павлюка, у співпраці з яким видали «Хрестоматію української легальної преси Волині, Полісся, Холмщини та Підляшшя 1917–1939, 1941–1944 рр.».
Учасники зустрічі ознайомилися з поетичними збірками «Одинадцята заповідь», «Грибний дощ», «На святого Миколая», «Світ за Брайлем», «Над Світязем ранок» та історико-пригодницькою повістю «Під мурами твердині». А нещодавно написану та  прочитану автором «Молитву до хліба» уже розмістили на виставці «Збудуймо памяті негаснучий собор» .
Вели розмову з гостем про його поетичні та прозові переклади з білоруської, болгарської та російської, а також його поезії, що перекладені білоруською, болгарською, польською, грецькою та російською мовами.
Спілкувалися про життєві уподобання і захоплення, видавничі справи,  вагомість нагород, творчі плани та багато іншого.
Привітали Миколу Івановича з нещодавнім обранням заступником голови Волинської обласної організації Національної спілки письменників України (до речі, гість проанонсував під час зустрічі 22 випуск альманаху «Світязь») та днем народження, яке відзначив 14 березня.
Нових творчих злетів та до нових зустрічей, Миколо Івановичу!

Немає коментарів:

Дописати коментар