16 березня 2018

Добровольців вшанували у Нововолинську

14 березня у нашій державі відзначався День українського добровольця — свято вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
Феномен добровольства здавна притаманний українцям (Запорозька Січ, легіон Українських Січових Стрільців, добровольці Другої світової, дисидентський рух). Про це розповідали директор ЦБС Світлана Кухарук та бібліограф Оксана Жабровець під час інформаційного портрету «Добровольці: боротьба за покликанням серцям» у Нововолинській центральній міській бібліотеці.

Відповіддю українців на виклики сьогодення став Євромайдан. Саме там з’явилася Небесна сотня, там було створено загони Самооборони, які ділилися на сотні, що були надзвичайно сміливими і організованими. Активний учасник Євромайдану Антон Макарук поділився спогадами.
Розстріл Небесної сотні, анексія Криму, сепаратистські виступи на сході країни стали поштовхом до створення з мотивованих, патріотично налаштованих людей добровольчих батальйонів. Чи вистояла б Україна без їх мужності? У чому сутність руху добробатів? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що че­кає на добробати у майбутньому? На ці питання відповідає группа експертів і журналістів у книзі «Добровольчі­ батальйони. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну», яку презентували на заході.
Цікавими, змістовними та емоційно насиченими були патріотичні виступи учасників добровольчих батальйонів Олексія Буторіна, Миколи Сичука,  Євгенія Недищука перед студентами НЕМКу (група 1-Е-17).Про те, як визначає поняття «доброволець», «добровольче формування» чинне українське законодавство, розповіла присутнім Тамара Нич – головний спеціаліст Нововолинського бюро правової допомоги.
Учасники заходу виконали «Молитву українського  націоналіста», вшанували усіх героїв-добровольців, які загинули на Майдані та під час військового конфлікту на Сході, хвилиною мовчання та поклали квіти побратимам до міської Стели Героїв та до куточка слави у бібліотеці.

Низький уклін людям, які без спеціальної підготовки, переважно без досвіду і відповідної освіти, були на передовій, породили волонтерство, навчилися воювати, змогли докорінно пе­реломити ситуацію на сході нашої країни.

2 коментарі:

  1. Антон Макарук, першорухівець? Я не знаю такого. Мені не шкода - можете називати його так, якщо хочете, проте, у рядах перших рухівців Нововолинська його не було. Як і Любові Кравцової та багатьох інших. Хіба що, звичайно, якщо вважати такими всіх, що підлабузнюються щоденно до місцевої і стародавньої, як сама комуна влади, то воно так. Видаліть ці слова - це брехня!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Якщо це помилка - вибачте! Хоча, зауваження можна робити якось толерантніше і доброзичливіше!

      Видалити