01 лютого 2019

Презентація книги Юрія Щербика «Рано жити майбутнім» відбулася у бібліотеці Нововолинська

29 січня, в день 101-ї річниці однієї з найтрагічніших подій в історії нашої країни сумнозвісного бою біля села Крути Чернігівської області – відбулася презентація книги Юрія Щербика «Рано жити майбутнім» у Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17.
Розпочався захід хвилиною пам’яті Героїв Крут та усіх, хто  боронив свою землю ціною власного життя, покладанням квітів до Меморіальної стели на Алеї Героїв.
Волонтер Костянтин Франчук поклав квіти до Стели Героїв від учасників презентації книги Юрія Щербика
"Рано жити майбутнім"  
Директор централізованої бібліотечної системи Світлана Кухарук розповіла про автора, творців книги, про вірші та щоденник у прозі, що були написані Юрієм Щербиком в окопах під селищем Зайцево Донецької області у період з 11 лютого по 08 липня 2018 року і стали основою нової книги.
Увагу на основній тематиці поезій зосередила у «Передмові» літературний консультант, член літературно-мистецького об’єднання «Зорі над Стиром» та Ліги українських письменників імені Павла Чубинського Лукія Василевська, а співробітники бібліотеки Оксана Жабровець, Ганна Кондратюк, Оксана Бондар читали вірші про військові будні армійців, про ті біди, які приносить війна жителям України і причини тих бід, роздуми автора над сенсом життя, щастя, творчості.
Цікавим та емоційно насиченим було спілкування поета з учасниками презентації, незабутніми – авторське виконання пісень, вистражданих серцем і душею.    
Юрія Щербика з новою книгою вітали директор видавництва ВКФ «Мрія» Олександр Ільницький та вчитель Нововолинського наукового ліцею-інтернату Волинської обласної ради, коректор Олена Сироватка, вчитель ЗОШ №2, волонтер Наталія Савчук та бібліотекар ЗОШ №4 ім. Т.Шевченка Валентина Черкунова, координатор ВОБФ «Карітас-Волинь» та член літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця» Ангеліна Мазурова.Головним лейтмотивом презентованої збірки є слова:
Здається: може руки обпекти
Ця книга… Ні. Якщо ж торкнешся ти
Не тільки до обкладинки, й до слів –
За біль пробач… та я цього й хотів.
Автору, який перебував за десятки метрів до ворожих позицій, чув щоденний гучний акомпанемент зброї, чітко усвідомлював цінність кожного дня та миті,  хотілося поетичними рядками сказати читачам найголовніше..! І йому вдавалося!
Разом з автором зичимо живими(!) повернутись додому кожному Воїну-Захиснику! Мирною та по-справжньому незалежною хочемо бачити Україну! 
А надчутливе серце поета-барда Юрія Щербика нехай відкликається на всі події і його музи нехай не мовчать! Чекатимемо нових творів!
Дякуємо за фото Олександру Ільницькому

Немає коментарів:

Дописати коментар