08 лютого 2019

"Тимбілдінг — неохідність", — переконані бібліотекарі Нововолинська

7 лютого 2019 року у Нововолинській централізованій бібліотечній системі відбувся професійний діалог «Тимбілдінг – данина моді чи необхідність?».      
З виступу директора ЦБС Світлани Кухарук «Тимбілдінг – важлива частина корпоративного менеджменту» бібліотечні співробітники публічних бібліотек дізналися про історію виникнення ідеї про необхідність проведення спеціалізованих заходів для згуртування колективу, цілі та види тимбілдінгу.
Ознайомившись з правилами поведінки і спілкування, всі учасники активно працювали у групах під час тренінгу. Зокрема, під час вправи «Коло асоціацій» називали свої асоціації зі словом «команда», а мозковий штурм допоміг усім зрозуміти, для чого команда потрібна.
Під час вправи «Газета, що зменшується» кожна міні-група по 2 людини ставали на газетний листок і, протримавшись декілька секунд разом, скандували «Ми — одна команда!». Після того команда складала газету навпіл і повторювала завдання.

Цікавою виявилась вправа «Вгадай, хто…». Участники тренінгу писали на листочках будь-яку інформацію про себе, яка поки не відома колегам (до 5 позицій),  а потім вгадували автора (і чимало цікавого дізналися про свої колег!).


У наступному завданні кожен учасник знайшов свою пару, яка записувала 10 фактів, що їх об’єднуютьПісля цього знаходили спільне для чотирьох. І, насамкінець,  вся команда об’єдналася разом і знайшла 10 фактів, загальних для всієї команди.
Наступна вправа «Мій вклад в команду» допомогла кожному учаснику усвідомити свою роль в даній команді, той вклад, який він вносить в командну роботу, усвідомити різні варіанти того, як вноситься вклад в загальний результат.
У міні-групах по 4 людини кожен учасник висловлювався на тему того, в чому він бачить свій вклад в діяльність всієї команди. Після 10 хвилин підготовки один учасник від кожної групи виступав і розповідав про кожного в своїй групіЗробили висновок, що в хорошій  команді максимально використовуються індивідуальні особливості і сильні стороні кожного.Веселу атмосферу в колективі створила вправа «Мумія». Дві групи («Молодість» і «Досвід») вибрали свою «мумію» і проявляли певні стратегії, щоб обгорнути їх туалетним папером


Завершився професійний діалог підведенням підсумків та розглядом порад Джона Гордона – американського спікера та засновника онлайн-платформи Positive University, де люди розповідають власні історії успіху – «ЯК СТВОРИТИ ДРУЖНУ КОМАНДУ». Основні ідеї такі:
  •  Хорошу команду вирізняє єдність. 
  •   Команді потрібен лідер. 
  • Запорука результативної командної роботи – контроль членами колективу власного ставлення до роботи, зусиль і вчинків.
  •  Головне – зберегти доброзичливу атмосферу всередині команди.
  •  Важлива якісна комунікація.
  •  Дійсно хороша команда робить те, чим ніхто ще не займався. 
А ворогами успішної команди є ієрархія, страх, упередженість («а ми завжди так робили», «а так заведено»), відсутність мети. 
Тож,  нововолинські бібліотекарі почерпнули для себе чимало корисної інформації, а також отримали позитивний досвід подолання перешкод спільними зусиллями, визначення ролі кожного, навчились оцінювати свої сильні і слабкі сторони. І прийшли до висновку: ефективний тимбілдінг необхідний кожному колективу!

Немає коментарів:

Дописати коментар