21 лютого 2019

Фільм "Боротьба Джамали" переглянули і обговорили нововолинські школярі


19 лютого у Нововолинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 імені Т. Г. Шевченка відбулося чергове засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, що працює при Нововолинській центральній міській бібліотеці. Школярі 9-х класів (заступник директора з навчальної роботи – Людмила Миколаївна Занічковська) мали змогу переглянути та обговорити фільм шведського режисера Елін Йонсон «Боротьба Джамали».
Модератор кіноклубу бібліотекар Ірина Губерук розповіла про кінострічку та ознайомила з деякими фактами із життя та творчості Джамали. Історія співачки  та її родини є уособленням історії кримських татар від депортації 1944 року до трагічних подій у сучасному Криму.
Перегляд фільму закінчився обговоренням, під час якого школярі ділилися своїми враженнями від кінострічки. Учні прийшли до висновку, що свої почуття спротиву окупантам Джамала трансформує в словах пісень. Старшокласники мали можливість зануритися в життя кримських татар, що спонукало їх замислитися над проблемою боротьби за рідну землю, усвідомити взаємозв’язок між індивідуальною свободою, правами людини та її громадянською відповідальністю. 
Головний спеціаліст відділу «Нововолинське бюро правової допомоги» Тамара Нич ознайомила учнів із Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Крім того, визначила разом із дев’ятикласниками права людини, які були порушені у кінострічці.
На завершення заходу модератор звернула увагу, що перегляд фільму відбувається напередодні Дня Героїв Небесної Сотні. Кримчани також були активними учасниками Євромайдану. Серед Героїв Небесної Сотні  уродженець Керчі – Сергій Кемський, який загинув 20 лютого 2014 року недалеко від Жовтневого палацу.

Немає коментарів:

Дописати коментар