15 листопада 2022

Про взаєморозуміння батьків і підлітків говорили у Нововолинській книгозбірні на Дружби, 17

 Батьки і діти… Здається, тільки нещодавно пролунав дзвоник до першого класу, ніби вчора отримано першу дванадцяту, а згодом й перше зауваження))) … І ось ви вже не розумієте, як у сина 40-вий розмір ноги, а донька малюється маминою косметикою.  Ніби в одну мить настала пора підліткового віку і ви ніяк не можете усвідомити, що ваша дитина вже настільки доросла. Для батьків підлітковий вік їхніх дітей є найскладнішим, оскільки дитина починає вважати себе дорослою і вимагає визнати її право жити самостійно, хоче все вирішувати сама, а будь-яке втручання батьків викликає бурхливу емоційну реакцію з боку підлітка. І батьки не завжди можуть визначитися, яку саме тактику спілкування обрати і як будувати стосунки з дітьми.

  Не таємниця, що конфлікти в родині – наслідки непорозуміння. Дорослі не завжди вміють установлювати довірливі взаємини з дітьми, а діти в підлітковому віці раптом «розучуються» адаптуватися до сімейної атмосфери.

   В Україні проходить всеукраїнська акція «16 днів проти насилля», тому 15 листопада бібліотекарка Нововолинської центральної міської бібліотеки Інна Кронберг в рамках клубу правових знань «Право і Я» разом з учнями Нововолинського центру професійно-технічної освіти провела бесіду з елементами тренінгу для батьків і підлітків «Почуй мене».   На заході була присутня психологиня-тренерка Волинського обласного благодійного фонду «Карітас Волинь» Олена Качорок, яка провела тренінг для учнів і розповіла про причини конфліктів між підлітками та батьками. Захід пройшов у дружній і теплій атмосфері. Також учням було представлено книги і відеоматеріали з підліткової психології.

Щира подяка адміністрації Нововолинського ЦПТО і «Карітас Волинь» за співпрацю і запрошуємо до Нововолинської центральної міської бібліотеки на Дружби, 17.

                                                                      Бібліотекарка Інна Кронберг

Немає коментарів:

Дописати коментар