09 листопада 2022

День української мови та писемності

  Цей день українці святкують з 1997 року. Встановлений він указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Він був письменником-агіографом,  основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

   Носіями української мови є 40-45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України. Поширена наша мова також у Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де проживають українці. Українська мова є другою або третьою слов'янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу.

  З нагоди цієї дати працівники читального залу Нововолинської центральної міської книгозбірні підготували книжкову викладку «Мова – голос нації».

Щиро запрошуємо до Нововолинської центральної міської бібліотеки на Дружби, 17, де ви зможете ознайомитися з книжками даної тематики.

Бібліотекарка Інна Кронберг

Немає коментарів:

Дописати коментар