08 березня 2023

Про історію Міжнародного жіночого дня говорили у 8-А класі ліцею №2

         

 Сьогодні на календарі 8 березня – Міжнародний жіночий день, який ще називають Днем боротьби за права жінок. Як і кожне свято? цей день теж має свою історію.

Починаючи від середини XIX століття, в різних країнах світу відбувалися мітинги та страйки жінок. Саме вони стали передумовою для 8 Березня і саме цього дня, 1857 року, працівниці фабрик у Нью-Йорку вийшли на демонстрацію за жіночі права. Вони хотіли отримати рівну оплату праці з чоловіками та скорочений робочий день. Активістки також намагалися привернути увагу суспільства до питань отримання жінками освіти, можливості голосувати й покращення умов праці. Завдяки цим демонстраціям по всьому світу\, почали з'являтися жіночі профспілки. 

Боротьба жінок продовжується і сьогодні, хоча пройшло вже багато часу і чимало змін. Щорічно 8 березня у світі проходять демонстрації на підтримку рівності та дотримання прав жінок.

8 березня у 8-А класі пройшла тематична година «Міжнародний день боротьби за права жінок». Бібліотекарка відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки Антоніна Костилева ознайомила учнів з історією зародження свята. Для школярів було проведено майстер-клас з виготовлення паперової моделі до Дня Прав жінок.


Матеріали для проведення заходів надані ГО Валентність. Переосмислення (посилання на фейсбук сторінку https://www.facebook.com/valency.rethink) в рамках реалізації проєкту MemoryCraft за підтримки ALIGHT (посилання на фейсбук сторінку https://www.facebook.com/WeAreAlight).

#MemoryCraft

                                                                                  Бібліотекарка Антонінка Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар