23 березня 2023

Літературні теревені за творами Грицька Бойка


Грицько Бойко ввійшов у літературу для дітей на початку 50-х років XX століття і дуже швидко полюбився маленьким читачам. Митець відомий дітлахам багатьох поколінь. Смішинки про малят і звірят, шкільні й спортивні веселинки, скоромовки-спотиканки, дотепні вірші, уміщені в багатьох читанках та хрестоматіях, загадки адресовані тим, хто цінує гостре, влучне слово, любить і розуміє гумор, уміє покепкувати не тільки з когось, а й із себе самого. 

Письменник видав близько ста книжок для дітей. Ще за життя наклад його книжок сягав двадцяти мільйонів. Особливо полюбилися малечі «Билиці діда Гриця», «Про дідуся Тараса», «Смішинки», «Хлопчик Ох», «Ніс у сметані», «Шпаргалка-виручалка» та багато інших.

Із життя поет пішов передчасно, у 55 років (у 1978 році). Але його слова, що живуть у книжках, залишаються живими і незабутніми ще й досі, адже все це подобається жителям країни Дитинства.

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання та проєкту «У компанії чудових книг» у 1-Б класі ліцею №4 імені Т. Г. Шевченка (вчителька Любов Ярославівна Юхно) пройшли літературні теревені «Гумор  в коротких штанцях». Бібліотекарка відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки Антоніна Костилева ознайомила школяриків із життєвим та творчим шляхом  Григорія Пилиповича. Діти читали вірші, скоромовки, відгадували загадки, слухали у записі пісні на слова поета.Тож читайте книги Грицька Бойка. Вчіться бути добрими, ввічливими, розуміти і поважати ближнього.

                                                                       Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар