22 травня 2015

Віче пам'яті у Нововолинську

Щороку третій четвер травня єднає українців Днем вишиванки, а цьогорічний – іще і пам’яттю про загиблих у бою під Волновахою, а цекадрових військових і 15 мобілізованих батальйонної тактичної групи 51-ї механізованої бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України, що дислокувалася у місті Володимирі-Волинському. Серед загиблих – 10 волинських життів, які обірвалися в одну мить і яких прийняло в свої обійми голубе небо.
Віче пам’яті «Живим – пам’ятати», організоване волонтерами Нововолинського центру допомоги військовослужбовцям (НЦДВ) та співробітниками Нововолинської центральної міської бібліотеки, розпочалося хвилиною мовчання і скорботним поклоном за тими, хто загинув за незалежність, територіальну цілісність та єдність України. Місцевий поет Анатолій Поліщук читав вірші, присвячені нововолинцю Павлу Попову та всім загиблим під Волновахою, а учні ПТУ №11, тримаючи у руках портрети героїв, коротку інформацію про кожного з них. Декан Нововолинського деканату, настоятель Свято-Духівського Собору, митрофорний протоієрей Стефан Фульмес відправити заупокійну Службу Божу за спокій душ загиблих воїнів.
Серед поранених при нападі були начальник розвідки 51-ї бригади Володимир Атаманчук з Володимира-Волинського та житель селища Жовтневе Дмитро Волох. Зі сльозами на очах вони ділилися спогадами про події річної давнини.
Правдиву інформацію про те, що відбувається на  лінії вогню, розповів доброволець полку «Азов», депутат Волинської обласної ради Євген Недищук, який щойно повернувся з передової.
Безкорисливою та добровільною є допомога волонтерів – небайдужих людей, які за покликом серця долучилися до справи допомоги армії і продовжують це робити зараз, рятуючи життя та долі тисяч українців. Це не просто допомога – це частинка сердець тих, хто хоче жити в незалежній державі. Серед них член обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Валерій Курстак. Він пригадав неодноразові поїздки у зону АТО.
Волонтер з Володимира-Волинського Павло Шлейн розповів про встановлення 8 травня 2015 року під Волновахою меморіальної стели пам’яті загиблих на блокпосту.
До присутні звернулися волонтер НЦДВ Іван Баландін та ініціатор, організатор заходу, координатор НЦДВ Борис Бабійчук.
Ведуча заходу, директор ЦБС Світлана Кухарук, закликала пам'ятати і молитовно згадувати усіх Героїв, які тепер захищають небесні кордони.
За давньою традицією на честь загиблих пролунали залпи військового салюту, а закінчилось віче виконанням Державного Гімну.










PS. Щира вдячність усім, хто долучився до проведення заходу (окремо директору ПТУ №11 Юрію Аполінарійовичу Стецюку, директору Палацу культури Лесі Степанівні Твердохліб, режисеру народного аматорського театру «Авантюра» Олені Марків за читання віршів Світлани Костюк).
Ось так цю подію висвітлюють на іншому сайті: http://www.ncdv.com.ua/index.php/ua/zvits/264-pam-iatne-viche-za-zahyblymy-pid-volnovakhoiu.html