07 травня 2015

Вшанували пам’ять

Протягом попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським зразком. Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

   7 травня у Нововолинській центральній міській бібліотеці  відбулася вахта пам’яті «Минуле -  в пам’яті палає, майбутнє в серці в нас горить» з участю учнів 9-х та 10-х класів ЗОШ №3 (вчителі Савчук Т.А. та Мацишина С.О.).  Під час заходу школярі пригадали історію Другої світової війни. Мали можливість поспілкуватися з учасниками бойових дій Василем Матвійовичем Бусловським та Миколою Захаровичем Сватко, з головою міської організації ветеранів війни і праці Леонідом Парфентійовичем Дударем. Познайомилися з книжковою виставкою «Війна і перемога: біль і пам'ять».

Вахта пам'яті з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом пройшла під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих у Другій світовій війні та під час антитерористичної операції в Україні.
Ніна Єдинак, завідувач відділу обслуговування ЦМБ