04 квітня 2018

Діти малювали писанку у Нововолинській бібліотеці


Навесні, коли все оживає, зеленіє оновлена земля, приходить до нас найвизначніше свято – Світле Христове Воскресіння, або Великдень, атрибутами якого є писанки, крашанки, дряпанки, мотанки і крапанки. Звичай розфарбовувати яйця прийшов до нас з сивої давнини і втілює уявлення народу про єдність небесної і земної сфери, про красу нашої землі. Треба мати велике терпіння, велику любов, глибокий розум, треба шанувати звичаї, аби творити писанку, адже писанку пишуть не руки, а душа. Сьогодні мало хто вміє читати писанки і ми навіть не здогадуємося, як багато може розповісти нам той чи інший малюнок, адже писанки – це шедеври мініатюрного живопису.
Напередодні Великодніх свят  у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки пройшла хвилинка творчості «Великдень в кольорах і фарбах» з учнями 4-Б класу ЗОШ № 2. 
    Гостею свята була Наталія Борисівна Волчанюк, яка працює начальником управління праці та соціального захисту населення Нововолинського міськвиконкому, а за покликанням – писанкарка, вироби якої ви неодноразово могли бачити в нашому історичному музеї, в інтернеті.  

     Бібліотекар відділу Антоніна Костилева розповіла дітям про значення кольорів, символів, малюнків на писанці, а Наталія Борисівна провела для школярів майстер-клас по їх написанню.


Дітвора з великим задоволенням розписувала можливо свої перші писанки, вкладаючи своє вміння.Роботи дітей

До Великодніх свят у відділі створена викладка літератури 
«Великодній дзвін воскреслий залунав».

Немає коментарів:

Дописати коментар