18 квітня 2018

На засіданні кіноклубу Docudays UA у Нововолинську переглянули фільм «Край електросміття»

Щороку в третю суботу квітня, коли наша земля вже готова до весняного оновлення, починаючи з 1999 року, в Україні святкують День довкілля. Свято було засновано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, і в підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій.
Напередодні Дня довкілля і на черговому засіданні кіноклубу Docudays UA при Нововолинській центральній міській бібліотеці у ЗОШ № 3 десятикласники разом із вчителем Андрієм Миколайовичем Киричуком переглянули документальну кінострічку австралійського режисера Девіда Феделя «Край електросміття».
Перед демонстрацією фільму модератор кіноклубу Ірина Губерук розповіла про екологічні права людини і громадянина. Використовуючи метод «броунівський рух», старшокласники ознайомилися із 10 екологічними правами, які закріплені в законодавстві України.
Під час перегляду кінострічки учні зацікавлено спостерігали за сюжетом, відзначаючи екологічні права, порушені у фільмі. Нікого не залишила байдужою глобальна проблема повторного використання електронного сміття у Гані. Більшість учнів переконані, що екологічна ситуація у світі, зокрема і в Україні, критична. Десятикласники визначили проблеми довкілля рідного міста та пропонували шляхи їх вирішення – встановлення очисних фільтрів на підприємствах, зменшення викидів шкідливих речовин, збільшення кількості смітників у Нововолинську і т. д.
Присутні на заході мали змогу замислитися, що можуть зробити вони самі для чистоти навколишнього середовища; з чого треба почати свої дії та як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи у нашому регіоні.

Немає коментарів:

Дописати коментар