21 вересня 2023

Літературна скринька до 105-річчя від дня народження Василя Сухомлинського у Нововолинській ЦМБ

          В цьому році відзначається 105 річниця від дня народження великого педагога, мудрого вчителя і дитячого письменника  – Василя Олексанровича Сухомлинського. Народився він 28 вересня 1918 року в селі Василівці. У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Закінчив Полтавський педагогічний інститут. Під час Другої світової війни пішов добровольцем на фронті у січні 1942 року був важко поранений.

     У 1948 році Сухомлинський стає директором Павлиської середньої школи і працює а цій посаді 23 роки (до кінця життя). Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості. Педагог володів кількома іноземними мовами.

    Написав 48 книг, 500 наукових статей, більше як 1500 оповідань і казок для дітей. Спадщина В. О. Сухомлинського розійшлася по всьому світу, живе своїм життям. На початок XXI ст. вийшло 65 його творів тиражем близько 15 млн примірників. Вони перекладені на 59 мов народів світу.

  У відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки напередодні дня народження Василя Олександровича Сухомлинського відбулась літературна скринька «Мудра людина з щирим серцем» для учнів 2-Б класу Нововолинського ліцею №2 (вчитель Наталія Седлерук). Бібліотекар відділу ознайомила школярів з життєвим шляхом відомого педагога. Діти переглянули відео про його творчий шлях, розігрували сценки за його оповіданнями, прослухали казку «Найкраща мама», яку прочитала бібліотекар. Говорили про доброту, мудрість, дружбу і справедливість – саме такі людські якості він виховував у своїх учнях.
     Кожна дитина мала можливість вибрати книгу для читання.

                                     Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар