03 вересня 2023

День українського кіно відзначили у Нововолинській книгозбірні

 Прийшов вересень і розпочалося навчання в школі, а у бібліотеці відновлює свою роботу проект «Бібліотека вихідного дня: Читаємо. Пізнаємо. Відпочиваємо.»

У суботу, 9 вересня, відзначається День українського кіно – свято всіх причетних до створення вітчизняного кінематографа, а також його відданих поціновувачів. День встановлений згідно з указом Президента від 12 січня 1996 року й щорічно відзначається у другу суботу вересня.

Історія українського кінематографу бере початок із кінця ХІХ ст., коли український механік-винахідник Йосип Тимченко розробив прототип апаратів для кінозйомки та кінопроекції. Тоді ж у Одесі, Харкові та Львові відбулися перші публічні кіносеанси, під час яких здебільшого демонстрували хроніки тогочасних подій. Такі заходи викликали неабияке здивування та зацікавлення, адже багатьом глядачам важко було сприймати несподіваний рух звичних сталих зображень повсякденного життя, що демонструвалися на фотознімках.

Українська школа кіно виховала таки відомих митців як Довженко, Параджанов, Кавалерідзе, Ступка та багатьох інших. Тож нам справді є чим пишатися. У новітній час попри всі перешкоди наше кіно продовжує не просто жити, а й набирати обертів світового масштабу.

У неділю, 3 вересня 2023 року, у Нововолинській центральній міській бібліотеці діти зібралися на  кіномагію «Старі українські мультфільми». З посмішкою на обличчі були переглянуті мультики минулого століття: «Як Петрик П’яточкін слоників рахував», «Жив був пес»,  «Як песик і котик мили підлогу».

Немає коментарів:

Дописати коментар