01 вересня 2023

На майдані Незалежності виготовляли подарунки для воїнів ЗСУ

29 серпня ми відзначали День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

         Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Ми маємо робити це кожен день, кожну хвилину, щоб зберегти та зміцнити пам’ять про полеглих Героїв на багато поколінь вперед.

Бібліотекарі Нововолинської бібліотечної системи провели майстер клас з виготовлення подарунків для воїнів ЗСУ.  Майстрували  складаночку «Соняшник». Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

 Вічна і світла пам’ять загиблим Захисникам і Захисницям України!     Ці складаночки в подальшому будуть передані волонтерами для наших захисників.

                                                     Бібліотекар Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар