30 вересня 2023

Всеукраїнський день бібліотек 2023 у Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17

30 вересня в рамках кіноклубу документального кіно про права людини Doсudays UA «NovoSpace» при Нововолинській центральній міській бібліотеці пройшов захід, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. Цього року цей день особливий, він мав на меті підкреслити єдність бібліотекарів, читачів, спільнот, які відчувають силу і біль українців. Присутні мали можливість переглянути та обговорити документальну стрічку  про масштабну агресію Росії проти України. Фільм режисера Устина Данчука «Нескорений Херсон» розповідає про роботу херсонських журналістів. З початку повномасштабного вторгнення кореспонденти Медіаплатформи «Вгору» фіксували все, що відбувалося в місті. Разом із херсонцями вони пережили захоплення обласного  центру росіянами, мітинги, окупацію та  звільнення рідного міста. У фільмі зібрані унікальні кадри, які показують, якими були для Херсона та його жителів останні півтора року.Журналісти Медіаплатформи «Вгору»  продовжують працювати в Херсоні – документують наслідки обстрілів та повені, яку спричинив теракт на Каховській ГЕС, розповідають світові історії про нескорене місто та його незламних жителів. Їхня мета, аби про їхній рідний Херсон говорили  більше, а злочини росіян були задокументовані якомога детальніше.

«Нескорений Херсон» – це зізнання в любові рідному місту. Його жителі щодня живуть у небезпеці, та попри все, долають труднощі, не втрачають оптимізму, вірять у перемогу та  роблять усе можливе, аби їхнє місто продовжувало жити. Херсонці, які підтримують місто живим, волонтери, комунальники, водії маршруток, продавці в магазинах це справжні герої, які доводять нам щодня, що Херсон це місто незламних людей.

Ніхто не залишився байдужим після перегляду фільму: були розказані свої історії про війну. Зокрема, Валентина Мірошниченко поділилася спогадами про свій рідний Соледар і той біль, який спричинив ненависний окупант. Віта Залужна навела декілька фактів про події перших днів повномаштабного вторгнення у Маріуполі.

__________________________________________________________________

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.
Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ц
і.

Немає коментарів:

Дописати коментар