16 березня 2017

Про 500-річний ювілей Реформації говорили у центральній бібліотеці Нововолинська

Цьогоріч увесь світ відзначає 500-ліття Реформації. Ювілей цього масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії, відзначається не лише в Німеччині, де почався реформаційний рух, але й в інших країнах Європи. Ця подія у нашій державі відзначається на державному рівні відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка.
Відзначення 500-річчя Реформації – це спроба нагадати про європейськість України, а щоб зрозуміти справжній вплив Реформації, треба заглибитися в її історичні корені. Саме з цією метою співробітники Нововолинської центральної міської бібліотеки організували та провели хронограф «Подія, що змінила хід історії». на який запросили учнів 9-В класу Нововолинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради (вчитель Бубела А.А.). Просвітер Церкви християн Адвентистів сьомого дня Микола Миколайович Рябенко розповів присутнім про структуру середньовічного суспільства, як жили люди в містах та селах, якою була наука та освіта, про церкву як єдиний домінуючий орган того часу. Згадав важливі історичні моменти реформації і тих, хто приніс перші спроби змінити науку та освіту (Петро Рамус, Георг Ретик, Микола Коперник, Мартін Лютер, Тихо Браге, Френсіс Бекон, Пилип Меланхтон, Жан Кальвін, Ян Амос Коменський та інші). 
Школярі дізнавалися, як реформація вплинула на демократію, економічне зростання протестантських країн, розвиток капіталізму, банківської системи. Підводячи підсумок, Микола Миколайович наголосив, що змінився світогляд середньовічної Європи, відкрилися можливості для наукового процесу, відбувся успіх європейських країн та поштовх до їх розвитку внаслідок реформації церков та активного включення протестантів у життя суспільства.
Бібліотекар Оксана Дубенчук познайомила учасників заходу з викладкою літератури «Реформація – духовне відродження в історії людства».

Немає коментарів:

Дописати коментар