30 березня 2017

День предметника у бібліотеці!

30 березня у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбувся День предметника «Математичне сузір’я». У рамках цього заходу було підготовлено: викладку літератури «Гордість української математики», бібліографічну консультацію «Інтернет-ресурси для вчителів-предметників», презентацію бібліографічного списку «Відомі українські математики» та відеолекторій «Яскраві зірки на українському математичному небосхилі».
Щедра талантами українська земля подарувала людству не тільки чудових співаків, композиторів, письменників, а й математиків. Проте через низку історичних обставин, часом драматичних, а часом і трагічних, талант їхній не завжди був належно оцінений і визнаний. Українським математикам і був присвячений відеолекторій «Яскраві зірки на українському математичному небосхилі». Ведучі заходу Оксана Жабровець та Оксана Дубенчук познайомили учнів  та вчителів ЗОШ № 2, 3, 5, 6 та гімназії із життєвим шляхом та науковими здобутками Михайла Пилиповича Кравчука, його «духовної дочки» Ніни Опанасівни Вірченко, Миколи Андрійовича Чайковського, Володимира Йосиповича Левицького, Юрія Олексійовича Митропольського, а також Стефана Банаха. Згадали і молоду українську вчену Марину В’язовську, яка отримала «Премію Салема 2016». Із захопленням присутні переглянули відеосюжети про цікаві факти із життя українських математиків.
Захід відбувся за сприяння міського методичного кабінету та управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради.


        Тож згадуйте й пам’ятайте вчених-українців, які зробили помітний внесок до скарбівні світової науки і культури. Це нам необхідно якраз для того, щоб ми самі зрозуміли, хто ми є у цьому світі і який лишаємо по собі слід в історії людства.

Немає коментарів:

Дописати коментар