21 березня 2017

У кіноклубі Docudays UA м. Нововолинська переглянули кінострічку «Полум’яні голоси»

21 березня щорічно відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації. У цей день в 1960 році поліція відкрила вогонь і вбила 69 людей в ході мирної демонстрації протесту проти законів апартеїду, яка проходила в Шарпевілі, Південна Африка. Проголошуючи цей День 26 жовтня 1966 року, Генеральна Асамблея ООН закликала міжнародну спільноту подвоїти зусилля з метою ліквідації всіх форм расової дискримінації.
До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації  в актовому залі НВК «Нововолинської спеціалізованої школи №1-колегіуму» відбулося чергове засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA Нововолинської центральної міської бібліотеки. Школярі 10-х класів разом із заступником директора з виховної роботи І. В. Костянець, класними керівниками Л. Д. Максимович та Т. Г. Ткачук мали змогу переглянути та обговорити фільм ізраїльського режисера Ноа Левін «Полум’яні голоси».
Модератор кіноклубу бібліотекар Ірина Губерук розповіла про кінострічку та ознайомила з деякими аспектами життя ефіопських євреїв в Ізраїлі, ставлення уряду до цієї общини, разом із учнями провела паралелі щодо використання пісні як політичного гасла у світі та в Україні.
Сюжет фільму «Полум’яні голоси» розкриває історію 17-річного хлопця Сруліка – ізраїльтянина ефіопського походження, який відторгнений системою освіти. Він працює прибиральником і пише пісні – мріє стати відомим репером. Тексти пісень його гурту «Полум‘яні голоси» – це історії про молодь із Шапіри, мікрорайону в невеликому містечку Ґадера, розповіді про їхні життя й мрії. Коли ефіопи починають виступи проти поширення расизму, Срулік трансформує свої почуття в слова пісні й стає голосом протесту.
Перегляд фільму закінчився обговоренням, у ході якого учні аналізували  вчинки головного героя, ділилися своїми враженнями від кінострічки. Старшокласники мали можливість зануритися в життя ефіопських євреїв в Ізраїлі, що спонукало їх замислитися над проблемою расової дискримінації  у світі, в тому числі і в Україні. 
Головний спеціаліст відділу «Нововолинське бюро правової допомоги» Тамара Нич розповіла учням про законодавчі акти нашої держави, які спрямовані на подолання расової та етнічної дискримінації, та про кримінальну відповідальність за злочини, скоєні на ґрунті міжнаціональної нетерпимості.
На завершення заходу модератор закликала старшокласників замислитися про те, скільки бід і нещасть принесла расова дискримінація. Її прояви несправедливі і є злочином проти людської гідності. Адже не можна принижувати і переслідувати людину тільки за колір її шкіри.

Немає коментарів:

Дописати коментар