01 травня 2023

У Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17 пройшло чергове засідання кіноклубу Docudays UA NovoSpace

    «Кожна людина є унікальною, а суспільство багатоманітним». Саме під таким гаслом пройшов кінопоказ документальної стрічки норвезької режисерки Елізабет Аспелін «Карла і Нордал» у Кіноклубі Docudays UA NovoSpace при Нововолинській центральній бібліотеці.

  Карлі шість років, і у неї є старший брат на ім’я Нордал. Чому вона вважає його водночас старшим і молодшим? Зазираючи до світу Карли, ми бачимо, як вона впорується з тим, що має старшого брата з затримкою в розвитку. Режисерка спостерігає за своїми дітьми протягом зими, показуючи їхнє повсякденне життя, сповнене як складних ситуацій, так і сердечної любові.

   Перегляд та обговорення фільму ініціювали керівник ГО «Світ для дітей» Юлія Буденчук та батьки які виховують дітей з інвалідністю. Модерувала кінопоказ керівник Кіноклубу DocudaysUA NovoSpace Аліна Регешук. До перегляду та обговорення запросили експертів: Сергія Мороза, начальник управління освіти, Вікторію  Римарчук, заступника начальника управління освіти та Оксану Макару, директорка Нововолинського ІРЦ.

   Надважливим для родин є комунікація щодо підтримки сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю. Така підтримка проявляється у формі надання конкретних послуг:соціальна послуга денного догляду, психологічна допомога, освітні послуги, навчання батьків.

   Як виявилося під час обговорення, багато дітей, у яких є брати чи сестри  з інвалідністю, соромляться про це розповідати своїм однокласникам та друзям. І це є проблемою. А також не всі вчителі мають достатні компетенції у напрямку інклюзивної освіти. На засіданні кіноклубу вдалося визначити спільні  орієнтири у співпраці ГО «Світ для дітей», управління освіти та ІРЦ у запровадженні змін щодо реалізації соціальної інклюзії та інклюзивної освіти.

 

                                                В.о. директора НЦБС Аліна Регешук

Немає коментарів:

Дописати коментар