30 травня 2023

Про права дитини говорили на засіданні клубу Doсudays UA «NOVOSPASE» при Нововолинській центральній міській бібліотеці

29 травня, напередодні Дня захисту дітей, у клубі Doсudays UA «NOVOSPAСE» при Нововолинській центральній міській бібліотеці учні групи № 33 ДНЗ Нововолинського ЦПТО  переглянули та обговорили документальну стрічку «Рахую дні, рахую роки»  режисерки Монне Ліндстрьом (модераторка заходу – Віта Залужна, експерт юрист Нововолинського бюро правової допомоги та Володимирського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги  Олесь Сапожник).


1 червня весь світ традиційно відзначає День захисту дітей.

Вперше він був відзначений у 1950 році в 51 країні світу. Його впровадження відбулося за ініціативи Ради Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі з метою захисту дітей, що залишилися без батьків та дому під час Другої світової війни.

Організація Об’єднаних Націй (ООН) підтримала цю ініціативу, проголосивши захист прав, життя та здоров’я дітей важливим напрямом своєї роботи. Була також обговорена необхідність соціального захисту прав дитини.

В Україні це свято почали відзначати з 1998 року за указом другого президента Леоніда Кучми.

Основним міжнародним документом, в якому викладені права дитини, є Конвенція ООН про права дитини. В українському законодавстві правовими документами, які регулюють це питання, є Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України “Про охорону дитинства” та Цивільний кодекс України. Саме про це говорили в бібліотеці та переглянули кінострічку, яка  ґрунтується на документальних особистих історіях і думках трьох дітей. До кожного з них у родину прийшла біда. Це кіно про те, як вони її відчувають, як намагаються допомогти собі й родині. Фільм нікого не залишив байдужим, відбулася гостра дискусія про права дитини,  незахищенність та вразливість сімей під час війни. 

Дякуємо за активність адміністрації  Нововолинського ЦПТО, юристу Нововолинського бюро правової допомоги та Володимирського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги  Олесю Сапожнику.

Завідуюча відділу обслуговування ЦМБ Віта Залужна


Немає коментарів:

Дописати коментар