12 травня 2023

Вітальну листівку для мами виготовляли у Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17

      В неділю, 14 травня ми відзначаємо День матері.  Це міжнародне свято і одне з найніжніших і найзворушливіших. 

   Історія Дня матері розпочинається зі США. У далекому 1908 році з пропозицією затвердження цього свята виступила американка Ганна Джервіс. Дівчина рано втратила маму, і дуже переживала, що не приділяла їй достатньої уваги, тому вирішила виступити з пропозицією про створення такого свята. І вже 1910 року День матері визнали офіційним святом.

     Але насправді, українці цей день святкували і раніше. Наприклад, українська діаспора у Канаді ще на початку 20-го століття (у 1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива докотилася і до західної України.

   Офіційне свято в Україні з’явилося 1999 року, коли президент Леонід Кучма підписав відповідний указ. Згідно з ним, День матері почали відзначати щорічно у другу неділю травня. 

    В цей день прийнято вітати найближчу та найріднішу людину у світі – маму. Тож напередодні свята школярики 4-А класу ліцею №4 імені Т. Г. Шевченка завітали до відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки на майстер-клас «З любов’ю до матусі», щоб власноруч виготовити листівку найріднішій людині – своїй мамі. Кожен учень старався зробити подарунок для матусі якнайкраще.

  
       
Вітаємо всіх мам зі святом! Бажаємо вам мирного неба, міцного здоровя, щастя, любові та тепла, а також безмежної радості від життя.

                                                Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар