18 травня 2023

У кіноклубі DOCUDAYS UA «NovoSpace» говорили про цінність сім’ї

15 травня весь світ традиційно відзначає День сім’ї. З нагоди цього свята учні Нововолинського ліцею №7 мали можливість переглянути та обговорити документальну стрічку «Сім’я в квадраті» режисерки Їфань Сунь. За сюжетом цієї 25-хвилинної польської стрічки йдеться про 11-річну Лолу, яка мріє зустрітися зі своїми біологічними батьками. Немовлям її вдочерила бельгійська родина, а сама вона походить з Китаю. Врешті зустріч між двома родинами стається і Лола знайомиться зі своєю китайською родиною. Із часом обидві сім’ї долають культурні та мовні бар’єри і починають товаришувати.

Основною темою засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA «NovoSpace» при Нововолинській центральній міській бібіліотеці (модераторка заходу – Віта Залужна) була бесіда про цінність сім’ї в житті кожної людини. Сім’я, як і колись у минулому, продовжує берегти людські цінності, культуру та стабільність. Завдяки міцній сім’ї можливий державний розвиток і зростання добробуту. Окрім цього, сім’я – початковий етап становлення людини, де вона формується як індивід та громадянин.


Під час обговорення учасники заходу дізналися, що таке репродуктивне здоров’я та репродуктивні права, а також як держава може впливати на реалізацію репродуктивних прав. У цих важливих питаннях допоміг розібратися експерт заходу – Олесь Сапожник (юрист Нововолинського бюро правової допомоги та Володимирського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги).

«Сім’я дуже важлива, адже вона має найбільший вплив на психологічне, а часто і фізичне здоров'я, щастя та благополуччя дитини. У сім'ї отримують перші і найстійкіші уявлення про всі аспекти приватного та суспільного життя, моральні цінності, моделі поведінки, тощо.» - висловив свою думку про цінність сім’ї Сергій Драпан.

Найбільше вразила учнів зустріч головної героїні з біологічними батьками.


Гострою вийшла дискусія про те, як держава може впливати на реалізацію репродуктивних прав. Андрій Ушаков  наполягав на обов’язковому виконанні законів, прийнятих державою.


Заступниця директора ліцею № 7 Оксана Костюк звернула увагу учнів на те, що незабаром вони самі стануть батьками та будуть виховувати своїх дітей. І саме від них буде залежати, якими виростуть їхні нащадки.

Дякуємо адміністрації ліцею № 7 за сприяння в організації заходу; юристу Нововолинського бюро правової допомоги та Володимирського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Олесю Сапожнику за роз’яснення права на повагу до сімейного життя; учасникам та учасницям за цікавість до теми.

Завідувачка відділу обслуговування ЦМБ Віта Залужна

Немає коментарів:

Дописати коментар