19 травня 2023

Вишиванка - код нації

    Для кожного українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка для як символ, який зберігає наше коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво предків, душа народу. Ба, більше: у вишивці зашифровано наш генетичний код. Тому, недаремно кажуть, що українська вишиванка – це магічний код нації.

     Українська вишиванка, мабуть, найкрасивіше і найунікальніше національне вбрання  в усьому світі. Вона вражає своєю красою і багатством. Вишиванки здавна носили чоловіки, жінки і діти. Кріпаки і пани, міщани і селяни. Одягали їх у свята та на щодень. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника. Найдавнішими матеріалами, з яких українці виготовляли для себе вишиванки, були тканини з овечої вовни, льону та конопель.

   18 травня у Нововолинській центральній міській бібліотеці до Дня вишиванки бібліотекарка Інна Кронберг провела бібліомікс «Вишиванка – код нації» зі студентами першого курсу ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» та учнями 9 класу Нововолинського ліцею № 2.


    На заході учням показали відеоматеріали, а також тематичну презентацію - у яких областях чим вишивали. Також для учнів 9 класу майстер виробничого навчання ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» Ірина Шостак провела профорієнтаційний захід «Моя майбутня професія», де розповіла про свій заклад, про напрямки, на яких навчаються студенти, про отримання стипендій. Захід пройшов в хорошій дружній атмосфері.
Щиро дякую адміністрації ліцею № 2 і адміністрації ДНЗ
«Нововолинський центр професійно-технічної освіти» за допомогу в організації заходу.
                                                                         Бібліотекарка Інна Кронберг

Немає коментарів:

Дописати коментар