08 травня 2023

Doсudays UA «NovoSpace» у Нововолинському ліцеї №2

    З нагоди Дня пам’яті усіх жертв Другої світової війни відбулось чергове засідання клубу документального кіно Doсudays UA «NovoSpace» при Нововолинській центральній міській бібліотеці із модераторкою Вітою Залужною. Учні 10 класу ліцею № 2 мали нагоду переглянути та обговорити фільм «Зламані гілки» режисерки Аяла Шарот та ознайомитися із тематичною літературою у викладці «Безсмертна сила людського духу»


    Документальна стрічка розповідає про життя єврейки Міхаль Рехтер, яка у 14 років була змушена покинути свою родину, дім, країну та тікати від переслідувань фашистського режиму. Об’єднатися сім’я мала через рік та плани змінила війна. Вони більше ніколи не зустрілися.    Теми
нацизму, Другої світової війни, Голокосту стали під час нинішньої війни надзвичайно актуальними. Брехливе керівництво країни-агресора застосовує схожі наративи та пропаганду щодо України. Кожен свідомий громадянин повинен знати правдиву історію, аби не повторювати помилок минулого. Історія повторюється і нам варто формувати національну пам’ять на основі давніх пережитих подій, а не ціною життів наших сучасників.

    Учасники заходу розглянули, що таке Голокост в ракурсі прав людини. Відбулася активна дискусія щодо поняття дискримінації, антисемітизму та до чого це призводить. Особливо активним був Марк Федина, який поділився думкою про передумови виникнення Голокосту, про стереотипи та упередження. Експерт заходу Ігор Софронюк наголосив про важливість знати історію, щоб не повторювати помилок в майбутньому.

PS. Щиро дякуємо адміністрації Нововолинського ліцею № 2, вчителю

  Софронюку І. О. за допомогу в організації заходу.

Завідувачка відділу обслуговування Віта Залужна.

Немає коментарів:

Дописати коментар