13 лютого 2021

Тиждень історії у Нововолинській школі №2: лицарям українських степів присвятили заходи


В одному із стародавніх переказів Україну названо «шматком раю на землі». Мабуть тому доводилося народові знову і знову боронити її від запеклих зазіхань чужинців. Протягом віків, починаючи з ХV століття, обов’язок охорони українських  земель покладався на козацтво. Степові лицарі недарма називались саме козаками; це слово має тюркське походження і означає «вільна незалежна людина», «людина поза підданством». Усі визначні події тих часів пов’язані з іменами  козацьких ватажків – гетьманів, кошових отаманів, полковників.

Про козацьких ватажків йшла мова на історичному досьє «Лицарі українських степів» у ЗОШ №2  для учнів 8-их класів. Бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки Антоніна Костилева ознайомила школярів з цікавими фактами з життя степових лицарів, ознайомила з книгами з фонду бібліотеки.


Вчитель історії  Ігор Олександрович Софронюк  підготував для восьмикласників цікавий історичний аукціон «Козацькому роду нема переводу». Від кожного класу було відібрано по 5 учасників. Журі, оцінивши знання учнів, перемогу присудили учням 8-Б класу.

Українське козацтво – унікальне явище в історії України, тому що українські козаки були основною силою, яка забезпечила перемогу у визвольній боротьбі українців за свободу, віру та відновлення національної державності

Немає коментарів:

Дописати коментар