17 квітня 2019

Великодню писанку малювали у Нововолинській бібліотеці на Дружби 17

Разом з пробудженням природи від зимового сну на нашій землі, в Україні, починається цикл народних весняних свят. Ці свята пов’язані зі стародавніми віруваннями, звичаями. Одним з найбільших християнських свят цього циклу є Великдень — день Воскресіння Ісуса Христа. «Воскрес Христос, і життя панує»,— так писав святий Іван Золотоустий. Коли б сучасна людина спроможна була відчути всю безмежну радість цього світлого дня, то вона зрозуміла б той невидимий зв’язок поєднання її душі з душею далеких пращурів.
 Атрибутами Великодніх свят є паска і писанка.  Яйце — це символ життя, весни, сонця, символ Воскресіння. Але писанки розмальовували не простими візерунками, у кожен символ наші предки вкладали певний зміст.
Напередодні Великодніх свят у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки пройшов майстер-клас «Писачок танцює, писанку малює» за участю писанкарки Олександри Струбицької та учнів 6-А класу ЗОШ № 4 імені Т. Г. Шевченка. Бібліотекар відділу Антоніна Костилева ознайомила учнів з традиціями святкування Великодніх свят, а пані Олександра розповіла про значення кольорів, символів, малюнків на писанці та провела майстер-клас по їх написанню. Дітвора з великим задоволенням розписували можливо свої перші писанки, а потім ще й обмінялись між собою.До Великодніх свят у відділі створена етно-викладка літератури «Великодня радість землю обіймає».

Немає коментарів:

Дописати коментар