23 квітня 2019

Петро Болбочан - провідний полководець армії УНР

Ми перед батьківщиною свій обов’язок виконали чесно, а як хто нас буде в чім-небудь обвинувачувати, хай робе це той, хто більше нас зробив для батьківщини...
П. Болбочан. 10 січня 1919 р.
У галереї відомих постатей доби національно-визвольних змагань українського народу 1917-1921 років є чимало непересічних діячів, контроверсійно оцінених сучасниками, суперечки навколо них тривають і досі. Серед них Петро Болбочан, відомий військовий діяч, чия доля відбила в собі всю неоднозначність і трагічність розвитку тогочасного українського руху, суперечності в розумінні майбутнього України.
Саме про цього полковника Армії Української Народної Республіки говорили 22 квітня у скрижалях історії «Петро Болбочан: історична правда»  у Нововолинській центральній міській бібліотеці. Бібліотекарі Ганна Кондратюк та Ірина Чмух розповіли учням 9-А класу НВК «Нововолинськаї спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 - колегіум» про талановитого полководця, який прославився багатьма вдалими військовими операція та визволенням Криму від більшовиків у квітні 2018 року, проте став жертвою непорозумінь з українською владою (цьогоріч минає 100 років з дня його трагічної смерті). Присутні ознайомилися з книжковою виставкою, присвяченою цим важливим для України подіям  «1917-1921: вікопомні роки державотворення», і зокрема книгами про Петра Болбочана: «Отаман Болбочан та інші» Йосипа Струцюка та «Діти Яфета» Івана Корсака.

Історія повторюється. Як і 100 років тому, Україна відвойовує свою територію, болючим залишається Кримське питання. Не повторюються лише подвиги таких великих людей, як Петро Болбочан, та тих, хто зараз виборює незалежність. 
Вони не жаліють життя заради майбутнього України. 
Памʼятаймо про це!

Немає коментарів:

Дописати коментар