19 квітня 2019

«Брама» - фільм про людей Чорнобиля


Напередодні 33-ї річниці Чорнобильської трагедії, 16 квітня, у Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17 відбувся кінопоказ фільму  «БРАМА» у рамках Фестивалю «Нове українське кіно».
Директор ЦБС Світлана Кухарук розповіла про фестиваль, який проводиться компанією Артхаус Трафік за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Переглянули проморолик про покази найкращих українських стрічок сезону.
Фільм знятий за мотивами п'єси українського драматурга Павла Ар’є (Петро Алексєєв) «На початку і наприкінці часів». Спектакль по ній ставився багатьма театрами в Києві, Львові, Харкові, Херсоні, Москві та інших містах. Саме після того, як режисер Володимир Тихий подивився одну з таких вистав, взявся за екранізацію (до речі, у 2018 році був відзначений Шевченківською премією за цикл документальних фільмів «Вавилон’13» про події в Україні останніх років).
 Події розгорталися у зоні відчуження неподалік зруйнованої вибухом Чорнобильської АЕС. Баба Пріся (ІрмаВітовська), її донька (Віталіна Біблів) та дорослий онук (Ярослав Федорчук) живуть окремо від людей. Ті явища, які вони щодня бачать на власні очі, не піддаються ніяким поясненням з точки зору логіки та здорового глузду. Тож, «БРАМА» глядачів дивувала фантастикою, містикою та великою кількістю дивовижних історій – і сумних, і комічних.


«Бездіяльність – це найстрашніший гріх», – говорить баба Пріся у фільмі «Брама». Минає 33 роки, як відбулася техногенна Чорнобильська катастрофа, а наслідки її відчуваємо постійно і виринатимуть вони ще сотні років.

Немає коментарів:

Дописати коментар