18 квітня 2019

Перегляд фільму «Циркові гастролі»


17 квітня, напередодні Дня довкілля та Дня Землі, у Нововолинському електромеханічному коледжі відбулося чергове засідання кіноклубу Docudays UA, що працює при Нововолинській центральній міській бібліотеці. Студенти групи 1-ЕП-ІТ-КТ-18 разом із бібліотекарем Надією Левшун переглянули фільм естонських режисерів  Яака Кілмі та Андреса Майміка «Циркові гастролі».
Перед початком перегляду студенти розглянули проблему: «Тварини в цирку – це норма чи порушення закону природи?». Одні з присутніх вважали, що нічого протизаконного вони не бачать у використанні звірів на манежі. Інші – виступали за заборону, аргументуючи це тим, що тварини перебувають у неприродних умовах. Ці звірі не знають ласки, їхнє життя запрограмоване до останнього подиху: клітка, дресування, вистава. Модератор заходу Ірина Губерук розповіла, що сьогодні тема відмови від тварин у цирках актуальна в усьому світі. Так, закони, що забороняють чи обмежують залучення звірів до циркових постановок, діють в Австрії, Великобританії, Швеції, Австралії, Канаді, Фінляндії, багатьох штатах США та ще в кількох десятках країн.Такий гуманістичний крок пов’язаний, у першу чергу, з прагненням зупинити жорстоку дресуру тварин та утримання їх у поганих умовах.
Після перегляду кінострічки студенти активно обговорювали ситуацію в естонському цирку, позицію громадської організації зоозахисників та власника цирку, а також ставлення до цієї суперечки ЗМІ та громадськості. Своє креативне мислення присутні мали змогу проявити при створенні власної кінцівки фільму.
Бібліотекар Ірина Губерук (модератор заходу) розповіла, що питання відмови від тварин у цирках активно обговорюється і в Україні. Минулого року в Києві стартувала масштабна ініціатива UAnimals, покликана досягти заборони використання звірів на манежі. Цю ініціативу нарешті підтримали в Міністерстві екології та Кабінеті міністрів. Студенти активно обговорювали питання, що ж робити із тваринами, якщо виступи все ж таки заборонять. Більшість вважають, що звірів треба відправити у зоопарки.
Чи є порушення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» у цьому фільмі? Відповісти на це питання допомогла студентам головний спеціаліст відділу «Нововолинське бюро правової допомоги» Тамара Нич. 
Учасники засідання, підсумовуючи, визначили переваги та недоліки використання тварин у цирку, а також дійшли до висновку, що не потрібно бути байдужим і гуманно ставитися до звірів.

Немає коментарів:

Дописати коментар