18 травня 2021

Напередодні Дня вишиванки у ліцеї № 1 відбулася народознавча година

    Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують Всесвітній День вишиванки.  Це свято хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту. Тепер ми одягаємо це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук, демонструючи цим приналежність до своєї нації, що зберегла свої традиції.

Напередодні цього свята у 3-А класі ліцею №1 відбулися народознавча година «Вишиванка, мов долі моєї цвіт». Бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Оксана Калістратова Нововолинської центральної міської бібліотеки розповіла учням про історію створення цього свята, про перші вишиванки та символізм кольорів та орнаментів на вишитих сорочках. Діти читали вірші, слухали пісні.

На захід була запрошена директор історичного музею Ірина Костюк. Вона розповіла про нашу регіональну Волинську вишивку та показала старовинні сорочки Іваничівського, Любомльського та Рожищенського районів.

Українська вишиванка є абсолютно унікальна – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось у вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне – показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

Немає коментарів:

Дописати коментар